Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Kristen Simmons

Kristen Simmons, Distopik Article 5 üçlemesinin, The Deceivers (Dolandırıcılar Okulu) gerilim serisinin, bağımsız kurgular olan ve eleştirmenlerce övgü alan Pacificia, Metaltown ve The Glass Arrow’un yazarıdır. Sihir kullanımını ve gladyatörleri konu edinen Set Fire The Gods ve Rise Up From The Embers kitaplarının ortak yazarlığını yapmıştır. Şu anda, yōkai korku ikilisinin başlangıcı olan Find Him Where You Left Him Dead isimli kitap üzerinde çalışmaktadır.
Çalışmaları, eleştirmenlerden ve kütüphanecilerden övgüler almıştır. Genç yetişkin alanında en iyi gizem yazarı olarak Edgar Ödülü ve Anthony Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Kitaplarının birçoğu ortaokul ve lise okuma müfredatına dâhil edilmiştir ve ülke çapında okuma isteği olmayanlara okuma alışkanlığı kazandırma programlarında kullanılmaktadır.
Kristen, TSSB (travma sonrası stres bozukluğu) yaşayan askerler ve koruyucu aile bireyleri konusunda uzmanlaşmış bir ruh sağlığı terapisti olarak, travmadan kurtulanlarla yaptığı çalışmalardan esinlenmiştir. Şu anda kocası ve oğluyla birlikte hikâyelerinin geçtiği Ohio, Cincinnati’de yaşıyor, yarı vahşi küçük bir köpek sürüsü besliyor ve jazzercise (aerobik ve caz dansın bir araya getirildiği spor) öğretiyor.

Kristen Simmons - Yazarın kitapları

Kapat