Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Hizmetlerimiz

Redaksiyon:

Bir kitabın basılmadan önce yazım hataları ve anlatım bozuklukları bakımından incelenmesi gerekir. Kitabın içerik olarak kaliteli olmasının yanı sıra imla olarak da kaliteli olması gerekir. Redaksiyon, bir metnin imla, gramer ve anlatım açısından dile hâkim bir editör tarafından elden geçirilerek düzenlenmesi ve yayımlanmaya uygun hâle getirilmesidir. Kitap okumayı seven hiç kimse yazım hataları ve anlatım bozuklukları ile dolu bir kitabı okumak istemez. Bütün bunlara rağmen en iyi yazarlar bile bu hataları yapabilmektedir. Gerekli redakte işleminden geçmeyen bir kitap içerik olarak ne kadar iyi olursa olsun hem yazarın hem de yayınevinin itibarı için zedeleyicidir.  Başlangıç Yayınları olarak redaksiyon sürecine çok önem veriyoruz. Redaksiyonun yayımlama sürecinin en önemli aşamalarından biri olarak görüyor ve bütün yayın paketlerimizde standart bir hizmet olarak sunuyoruz.

Dizgi:

Dizgi; bir kitabı basmak için harfleri, kelimeleri, satırları, sayfalar oluşturacak biçimde düzenlemedir. Okuma kolaylığı açısından dizgi çalışması kitap yayımlamanın en önemli unsurlarındandır. Profesyonel dizgi elemanlarımız ile sayfaların bir bütünlük oluşturmasını hedeflemekteyiz. İyi dizgiye sahip bir kitap, okuyan için de önemlidir. Dizgi aşaması kitap yayımlamada önemlidir ve standart hizmetlerimizdendir.

Kapak:

Kitabın kapağı kıyafeti gibidir. Kapak kitabın içeriğiyle örtüşen görsel bir anlatım taşımalı, tasarımı, güzelliği kitabı alıp almamayı etkilemelidir. Raflarda bulunan ve her gün yenisi eklenen binlerce kitap içinden kitabınızın seçilmesi için uygun bir kapak tasarımı olması, eserinizin başarısında etkilidir. Kapak tasarımı aşamasında siz yazar adayımız ve uzman grafikerlerimiz ile birlikte çalışarak bütünlük sağlamayı hedefliyoruz. Kapak tasarımı tüm yayın paketlerimizde standart olarak bulunmaktadır.

ISBN:

Uluslararası Standart Kitap Numarası anlamına gelen ISBN Türkiye'de Kültür Bakanlığı ISBN Dairesi tarafından verilmektedir ve her kitapta bulunması zorunludur. Aynı zamanda kitabın barkodunun oluşturulmasında da kullanılmaktadır. Yayıncı sertifikasına sahip yayınevleri tarafından alınabilmektedir. Kitabınızın yayımlanması için zorunlu olan ISBN numarası standart hizmetlerimizdendir.

Bandrol:

Kitabınızın baskı adedi kadar YAYFED tarafından, resmî başvuru yoluyla alınabilen güvenlik hologramıdır. Kitabınız basıldıktan sonra matbaaya teslim edilerek her kitaba yapıştırılması sağlanır ve kitabın dağıtıma çıkabilmesi için zorunludur. Bu zorunlu hizmet bütün paketlerimiz için standarttır.

Baskı:

Baskı aşamasında anlaşmalı matbaalarımız ile uygun fiyatlarla çalışmaktayız. Basım süresi matbaanın yoğunluğuna göre ortalama bir hafta sürmektedir. Baskı fiyatları için tıklayınız.

Dağıtım:

Günümüzde ne yazık ki pek çok yayınevi dağıtımla ilgili vaatlerde bulunup bunları gerçekleştirememektedir. Bizler, kitabınızın tüm baskı aşamasını titizlikle ve şeffaflıkla üstlenip baskı sonrasında da dağıtım firmaları ve internet satış siteleri aracılığıyla kitabınızı dağıtıyoruz. 

Tanıtım:

Yayınevimiz için kitabın arka kapağındakileri biraz daha uzatarak yazmak, kitap tanıtımı yapmak değildir. Tanıtım aşamasında sosyal medya ve diğer kanallar aracılığıyla sizin ve kitabınızın tanıtımını yapıyoruz. Yazar isterse kendisiyle yazılı ve görsel röportaj yapıyor, bunları kendimize ait sitelerde yayımladığımız gibi ulusal medyaya da ulaştırmayı hedefliyoruz. Tanıtım hizmetimiz sadece gold ve silver paketlerimizde mevcuttur.

Yayın hakları:

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunumuza göre; bir kitabın sahibi onu meydana getiren kişidir. Yayınevi ise asıl eser sahibinin hakları saklı kalmak kaydıyla onu işleyendir.

Yayınevi ve siz yazarımız ile aramızda imzalayacağımız sözleşmede seçmiş olduğunuz pakete göre telif ödemelerinizi gerçekleştiriyoruz.

 

 

NOT: Kitabınız dağıtıma gittikten sonra ilk bir yıl içerisinde kitabınızın 500 ve daha fazla satış yapması durumunda sonraki baskı masrafları bize aittir. Normal telif anlaşması yapılarak 5 veya 10 yıllık sözleşme teklifi sunulur.

 

Kapat