Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Güldane Ersoy

2 Kasım 1980 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu semt okulunda okuduktan sonra 1991 yılında başlayan imam hatip hayatı onun düşünce çizgisini oluşturan en önemli etkenlerden biri olmuştur.  

2005 yılında FSH tipi kas distrofisi (kas erimesi) hastalığına yakalanması hayatının dönüm noktası oldu. Bir anda bütün hayatının, bütün çabalarının bu hastalıkla elinden kayıp gittiğini düşünürken ailesinin, dostlarının ve asla pes etmeyen ruhunun desteğiyle kendini toparladı ve artık engelli bir insan olarak inandığı daha güzel bir dünya için mücadelesine devam etmeye karar verdi.

Hastalığı sebebiyle umutsuzluğa kapıldığı bir dönemde tanıştığı Kore kültürüne merakı ve Kore Savaşı sırasında gönüllü olarak ülke halkını zulümden kurtarmaya giden fakat geri dönemeyen Türk şehitlerinin hikâyeleri onu derinden etkiledi ve iki medeniyet arasında unutulmaya yüz tutan dostluğu yeniden uyandırma arzusu taşıdı.  

Büyük özen ve mücadeleyle kurduğu bir hayatın elinden kayıp gittiğini düşündüğü bir anda tutunduğu inancı ve sevdiklerinin desteğiyle yeni bir hayatın inşasına başlayan yazarın ilk eseri, ilk çabası, ilk emeği Dönmeyenler olmuştur...

Güldane Ersoy - Yazarın kitapları

Kapat