Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Celalettin UZUNER

İlkokul ve ortaokulu Edirne/Uzunköprü’de, lise eğitimini Antalya’da tamamlayan Celalettin Uzuner, Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe bölümünü bitirdi.
Lisede iken klasik dil merakı nedeniyle öğrendiği Osmanlıca, arkadaşı Yahya SERTTÜRK’ ün kendisine verdiği “Manyetizma, Hipnotizma, Somnambolizma” adlı eseri çevirmesini sağladığında, hipnozla ilgili yolculuğu başlamış oldu.
Üniversite 2. Sınıfta iken özel bir dershanede Felsefe Grubu Stajyer Öğretmenliğine başladı ve üniversite bitene kadar stajyer öğretmen olarak çalıştı. Hipnoz ile ilgili uygulama ve araştırma yapmaya, bu dönemde öğrencilerin sınavlarla ilgili sorunlarına yardımcı olmak için artan bir merak ile devam etti. Aynı zamanda yükseköğrenimine devam ederken kaldığı yurttaki arkadaşlarına da, çeşitli sorunları nedeniyle, hipnoz uygulamalarını sürdürdü.


Üniversite eğitiminden sonra Ankara, Kayseri, Niğde ve Mersin’de çeşitli dershanelerde Felsefe Grubu Öğretmeni, Rehber öğretmen ve Müdür Yardımcısı olarak çalışırken on binlerce öğrenci ile hipnoz uygulama fırsatı buldu. 2003 yılında Mersin’de dershanede çalışmayı bırakarak Hipnoterapi, NLP, Time Line Therapy ve EFT eğitimleri verdiği ve uygulamaları yaptığı kendi şirketini kurdu. NLP Practitioner Eğitimini INLPTA Master Trainer’ı Debra Wylde’dan aldı. Master Practitioner eğitimini C-NLP Eğitmeni Dirk BANSCH ile gerçekleştirdi. NLP Trainer ve Master Trainer Eğitimini INLPTA Başkanı Dr. Wyatt WOODSMALL ve Debra WYLDE’dan alarak INLPTA’nın kayıtlı uluslararası eğitmenleri arasına katıldı. Ayrıca iki kez NLP Trainer&Master Trainer eğitimlerinde Dr. Wyatt WOODSMALL ve Master Trainer Dharma Z. GAYNES ile birlikte eğitmen olarak yer aldı.

Çok güçlü bir davranış değişim teknolojisi olan “Advanced Behavioral Modeling” eğitimini; yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL’dan alan Uzuner, MODELLEME UZMANI sertifikasına sahiptir. Kişiliğin temelleri üzerinde çalışarak kalıcı ve güçlü değişikliklere çok hızlı ulaşma imkânı veren TIME LINE THERAPY
eğitimini de yine yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt WOODSMALL’dan almıştır. St. Clements Üniversitesinde klinik psikolojide yüksek lisans
ve doktora eğitimi yapmıştır. Toros Üniversitesi Psikoloji bölümünde Genel Psikolojialanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 
Esenyurt Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.


Yabancı Bildiğimiz Dostumuz Hipnoz (Kariyer Yayınları)
Başarı Artık Sır Değilsin! (Kariyer Yayınları)
Hipnoterapi (Beyaz Yayınları)
NLP Teknikleri I
Eğitimde Hipnoz Uygulamaları
Hipnoza Giriş Metinleri
İleri Hipnoz Teknikleri
Hipnoz Pratisyen Manueli
Hipnoz Master Pratisyen Manueli
Hipnoterapi İle Sigarayı Bırakma
Profesyonel Hipnoz Metinleri I
Profesyonel Hipnoz Metinleri II
Profesyonel Hipnoz Metinleri III
Profesyonel Hipnoz Metinleri IV
Profesyonel Hipnoz Metinleri V


adlı kitapların yazarı olan Uzuner, Ankara başta olmak
üzere diğer illerimizde de eğitim ve bireysel danışmanlık çalışmalarına
devam etmektedir.

Celalettin UZUNER - Yazarın kitapları

Kapat