Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Afonso CRUZ

1971’de Figueira da Foz’da doğan Afonso Cruz, çağdaş Portekiz edebiyatının en umut verici seslerinden biridir. 2008’de ilk romanı A carne de Deus: Aventuras de Conrado Fortes e Lola Benites’i ve 2009’da Enciclopédia da Estória Universal’ı (Camilo Castelo Branco için Grand Prix’e layık görüldü) yayımladı. 2012 yılı, yeteneğini kutsadı: A Boneca de Kokoschka (Kokoschka’nın Kuklası) adlı romanıyla Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü’nü alarak yeteneğini taçlandırdı. Jesus Cristo Bebia Cerveja (2015) ise Time Out Lisbon dergisi ve Público okuyucuları tarafından yılın en iyi romanı seçildi. Expresso dergisi de onu, geleceğin kırk yeteneği arasında gösterdi.
Harika bir gezgin olan Afonso Cruz, Lizbon’da António Arroio Güzel Sanatlar Okulu’nda ve ardından Madeira’daki Plastik Sanatlar İleri Araştırmalar Enstitüsü’nde eğitim gördü.
İki ayda bir yayımlanan Jornal de Letras’ta “Paralaxe” başlıklı bir köşesi var. Ayrıca animasyon filmler yapıyor ve gitar, banjo ve ukulele çalıp şarkı söylediği caz-blues grubu The Soaked Lamb’in bir parçası.

Afonso CRUZ - Yazarın kitapları

Kapat